Persian
English

شرکت طراحی و مهندسی

دایان صنعت سبز

مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای ماشین آلات

فراوری مواد معدنی
کاشی و سرامیک
آجر

منو

پودر کربنات کلسیم پوشش دار کوتد

طراحی و ساخت خط تولید کربنات کلسیم پوشش دار ( کوتد )

شرکت دایان صنعت سبز ، شرکت پیشرو در فرآوری مواد اولیه، راه حل های انعطاف پذیر و مناسبی برای پودر کردن خشک طیف گسترده ای از مواد ارائه نموده است.
در شرکت طراحی و مهندسی دایان صنعت سبز هر موضوع پودر کردن و آسیاب مطرح شده توسط تیم فنی ما به طور کامل و جامع بررسی شده و به عنوان راه حل پیشنهادی در مورد کارخانه ها و یا ماشین آلات با توجه به اهداف مطرح شده می تواند با دقت سفارشی سازی شده و ارائه گردد.
کربنات کلیسم پوشش دار یا کربنات کلسیم کوتد

  پودرمیکرونیزه کربنات کلسیم پوشش دار (کوت شده) با یک لایه  از اسید استئاریک که یک نوع اسید های چرب می باشد پوشش داده می شود و در فرآیند تولید ، یک جایگزین مناسب به جای مواد اولیه پلیمری است.

فرمول شیمیائی اسید استئاریکCH3(CH2)16 COOH است به طوری که در یک سر آن دو پیوند OH و O آزاد وجود دارد. این پیوند ها کمک می کند تا مواد غیر آلی بعد از واکنش با این اسید (پوشش سطح بیرونی) دارای خاصیت شبه آلی شده و در اصطلاح دارای خاصیت لوبریکنت گردند. آنالیز شیمیائی پودرهای کربنات کلسیم کوتد با آنالیز پودرهای کربنات کلسیم ساده مشترک بوده ولی دارای استئارات در فرمول خود می باشند و باعث می گردند که فضای میان مولکولی را پر کنند. پودرهای کربنات کلسیم کوتد (پوشش دار)خاصیت روانکاری دارند و به صورت لایه ای ضد آب عمل می کنند. از دیگر مزایای آن می توان به کاهش جذب روغن(DOP ABSORPTION) ، پخش سریع ، سختی کم ، درخشندگی و صرفه اقتصادی آنها نام برد.

بعضی از فواید استفاده از پودر کربنات کلسیم کوتد را می توان به کاهش چشمگیر جذب روغن, کاهش تجمع ذرات در عین حداکثر پر کردن فضای خالی, آبگریزی و غیره اشاره نمود. کلسیم کربنات توسط اسید استئاریک, کوتد و یا پوشش دار می شود و در دانه بندی 600 - 800 - 1000 - 1500 و 2500 عرضه می گردد. 

کربنات کلسیم یکی از عناصر فراوان موجود در سطح زمین است که به صورت سنگ و صخره یافت می شود اما امکان فراوری آن به صورت پودر برای استفاده در صنایع مختلف وجود دارد. همچنین با تصفیه کلسیم کربنات و حذف مواد زاید آن می توان در صنایع غذایی و دارویی نیز از آن سود برد. به منظور آشنایی با پودر کربنات کلسیم کوتد ( کربنات کلسیم پوشش دار ) و کاربرد ها و مصارفی که در صنایع مختلف دارد و همچنین روش های مختلف تولید این ماده پر کاربرد صنعتی, بخش کلسیم کربنات سایت پارس شیمی را پیگیری نمایید.

 کربنات کلسیم کوتد

 کربنات کلسیم کوتد (پوشش دار) اصولا یک ماده بسیار مفید برای پلیمرها محسوب می شود. دلیل آن را هم می توان در آن دانست که کربنات کلسیم پایه معدنی دارد و پلاستیک ها به دلیل اینکه برگشت دیر هنگامی به طبیعت دارند و آثار تخریبی محیط زیستی بالا دارند، در نتیجه هر چقدر جای فیلر را در پلاستیک ها باز کنیم، می توان انتظار داشت که روند بازگشت این مواد به طبیعت تسهیل شود. در مورد نکات فنی خط تولید کربنات کلسیم کوتد (پوشش دار) تولیدی این شرکت و امتیاز و دانش فنی آن ، باید این نکته را در نظر گرفت که با توجه به اینکه قطبیت کربنات کلسیم و پلیمرها متفاوت است، در نتیجه سازگاری این دو ماده با هم پایین می آید. وقتی سازگاری پایین باشد پلیمر مذاب نمی تواند کربنات کلسیم را خیس کند، در نتیجه اطراف تعداد زیادی از ذرات را گرفته و باعث تشکیل کلوخه های خیلی ریز می شود و همین مساله در یک محصول پلیمری نقطه ضعف محسوب می شود.در نتیجه این شرکت روی این نوع کربنات کار کرده و پوششی روی آن ایجاد کرده که عدد قطبی را به پلیمرها نزدیک کند تا بتوان عمل خیس کردن یا Wetting را در پلیمر مذاب به خوبی انجام داد. این اصلی ترین دلیلی است که اسید استئاریک را روی کربنات کلسیم پوشش می دهیم که البته این پوشش ها متفاوت هستند. می توانند فیزیکی باشند بدین نحو که اسید استئاریک را ذوب کنیم و روی کربنات کلسیم قرار دهیم که این پوشش فیزیکی با توجه به اینکه اسید استئاریک دمای ذوبش ۷۸ درجه سانتی گراد است به راحتی در دمای ۹۰ درجه ذوب شده و خاصیت پوشش دار بودن خود را از دست می دهد. ولی این شرکت اسید استئاریک را به صورت شیمیایی روی کربنات کلسیم پوشش می دهد و باعث می شود اسید استئاریک در دماهای خیلی بالا هم روی کربنات کلسیم ماندگاری داشته باشد.

مشخصات خطوط تولید کربنات کلسیم پوشش دار کوتد

مدل توان آسیاب اصلی ظرفیت (کیلوگرم در ساعت) توان موتور فن (کیلو وات)
SLG300 3×18.5 500-1500 7.5
SLG450 3×30 1500-3000 22
SLG600 3×37 3000-4500 30
SLG900 3×75 4500-7000 45ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده:
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی